Join date : 2010-04-17
Age : 29
Местолокација : Кочани

Милан со четири погодоци славеше над Монтреал Empty
ПишувањеПредмет: Милан со четири погодоци славеше над Монтреал   Милан со четири погодоци славеше над Монтреал EmptyЧет Јун 03, 2010 8:56 pm

Фудбалерите на Милан ја продолжуваат својата северно-американска турнеа од која доцна синоќа гостуваа во Монтреал.

На натпреварот со локалниот тим на Монтреал, тимот на росоњерите славеше со 4-1 пред 48.000 домашни гледачи кои подеднакво ги бодреа и домашните миленици и европските гости.

Гостите поведоа со погодокот на Пато во 12. минута но само пет минути подоцна на општо задоволство домаќините преку Тесто израмнија на 1-1.

Ветеранот Изаги во 25. минута зголеми на 2-1 и со тој резултат се замина на пауза за да во второто полувреме Сидорф и Роналдињо од пенал го постават конечниот резултат од 4-1.